PříjemFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

Share | 

Shunshin no Jutsu, aneb jak se vyhnout všemu

Goto down 

Váš názor?
Nechat tak, jak to je.
15%
 15% [ 2 ]
Jednou za tři kola.
8%
 8% [ 1 ]
Jednou za pět kol.
15%
 15% [ 2 ]
Zakázat úplně.
31%
 31% [ 4 ]
Napíšu pod anketu.
31%
 31% [ 4 ]
Celkem hlasů : 13

AutorZpráva
SnizekSnow

PříspěvekPředmět: Shunshin no Jutsu, aneb jak se vyhnout všemu   31/5/2012, 08:12

Ehm, v poslední době hodně uvažuji o přeboostěnosti techniky Shunshin, tedy problesknutí, přesun po krátké přímce. Přijde mi to jako OP technika na to, že jde o D rank. Zamyslete se - letí na vás Sková technika, Shunshin. Ohnivé koule, Shunshin. Cokoliv, Shunshin! Nebo, Shunshin s mečem k cíli, s rychlostí pět nemá cíl šanci reagovat... Napadla mě tedy jedna věc, dát pravidlo, že by se Shunshin mohl použít jednou za tří kola, či jakkoliv jinak. Nicméně, rád bych nejdříve uspořádal hlasovaní a našel nějaký kompromis...
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Tamotsu

Rank : Genin
Zaměření : 70% taijutsu, 30% ninjutsu

PříspěvekPředmět: Re: Shunshin no Jutsu, aneb jak se vyhnout všemu   31/5/2012, 08:21

Tak můj názor je takový ano shunsin je zlo kort když se s ním tzv Spamuje. Ono by se mělo brát v potaz zhruba tohle
A) shunshin neměl nikdo kdo by nebyl alespoň chuunin ale spíše jounin (pokud se pamatuju)
B) shunshin má být technika přesunu na dlouhou vzdálenost využívaná mimo boj
C) tu techniku rozhodně neumí 80% populace ninjů
D) technika nemusí být složitá na provedení ale dost dobře muže být naročná na čakru

pro boj to muže být podobně ultimátní jako třeba kawarimi ,nebo podobná věc. Rouhodně v upravě která umožnuje dát shunhin několikrát bez jakkoliv odmlky. PRavidlo 3 kol neřeší nic protože shunshin a rychlí otok bude pořád i když existují i další rychlé tehcniky které nebude snadné překonat.ty ale budou nejspíše mít větší rank....

Osobně shunshin mám taky pravda pro to ,že je to ultimátní zbran a byl bych blázen kdybych jí za podmínek které tu byli nepoužil.
Návrat nahoru Goto down
Netsuretsuna
Genin
Genin

Mise : 1 D, 4 C
Zaměření : Kenjutsu, Taijustsu, Kekkei Genkai
Ryu : 2000

PříspěvekPředmět: Re: Shunshin no Jutsu, aneb jak se vyhnout všemu   31/5/2012, 08:32

Já napíšu toto: Shunshin je tzv. ultimátní uhnutí, alespoň na tomto serveru. Docela bych souhlasil s metodou, jednou za tři kola, ale pak by si někteří našli třeba Kawarimi a podobné věci.. Já techniku Shunshin no Justu používám často, protože nic jiného nemám. Já bych to navrhl takto: Techniku by mohli používat pouze Genini, kteří jsou tu např. noví, nebo nemají žádnou jinou možnost jak uhnout útoku. Shunshin bych navrhoval až jako poslední možnost. A nebo druhá, tvrdší možnost by byla, že Shunshin bude brát chakru třeba jako B nebo A rank jutsu, takže by ho moc lidí už z principu nepoužili.
Návrat nahoru Goto down
Shichiro
Nukenin
Nukenin

Rank : Nukenin třídy C
Zaměření : Ninjutsu, Taijutsu, Genjutsu
Ryu : 2900

PříspěvekPředmět: Re: Shunshin no Jutsu, aneb jak se vyhnout všemu   31/5/2012, 09:25

To s těmi novými Genini je možná dobré z hlediska balancu, ale z hlediska logiky je to bullshit, takže pro to bych rozhodně nebyl. Kawarimi je v pravidlech jasně definováno tak, že to není jako shunshin a počítá se jen z hodnoty AGI, takže je to jen o trochu rychlejší než normální úhyb s tím, že tě to navíc stojí chakru a potřebuješ nějaký adekvátně velký předmět.

Tamotsu to shrnul dobře. Kdyby byl shunshin tak hrozně výhodný, tak proč by ho používali tak málo? Vždyť by to byla ultimátní technika, kterou by se každý mohl zachránit.

Jak bylo řečeno, shunshin tu má každý, protože by byl blázen, kdyby ho neměl. Odsoudil by se tím k smrti.

Osobně navrhuji tři věci, které by se mohli třeba i vzájemně zkombinovat.

a) Razantně zvýšit množství chakry potřebné na provedení
b) Omezit jak počtem po sobě jdoucích kol, tak i celkovým použitím techniky za boj/den
c) Zpřístupnit techniku až od vyšších ranků nebo jen pro ty, co mají permamentně vysokou rychlost (AGI) - např. 5

Když by se to ani po úpravě nezměnilo a stále by to bylo tak OP, tak bych byl pro ji i úplně odstranit.
Návrat nahoru Goto down
Tamotsu

PříspěvekPředmět: Re: Shunshin no Jutsu, aneb jak se vyhnout všemu   31/5/2012, 20:31

Tak nějak jako dovolit to jen začatečníkům je fajn, protože nemaj dost technik, ale jako co jim brání si dát něco co by jim umožnilo se uhnout a nebylo to tak ultimátní jako shunshin. Navíc s vysakou obratností by mohl být uhyb možný i tak. Ono vzato kolem a kolem jak jsem se koukal tak dokonce wikia uvadí jako usery dva i když v obrázku má ero-senina. A to jistého uchihu a raikageho(možžná u nich dvou se jedná o bojové použití shunshin). A to navíc u raikageho jeho shunshin srovnávají s tím jeho bleskovým brněním...tedy že to navyšuje rychlost. Což by možná bylo taky řešení neudělat z toho ultimátní uhyb ale dát tomu na krátkou dobu možnost zvýšit obratnost o nějaké body a tím pádem jen zvýšit pravděpodobnost uniku či zareagovaní. Spolu se spotřebou čakry by to mohlo fungovat.... ale nevím.

Shunshin je totiž zlo, které v rukou nesprávných osob bez omezení nebo pravidel k němu, může být spíš přítěží.....
Návrat nahoru Goto down
Shichiro
Nukenin
Nukenin

PříspěvekPředmět: Re: Shunshin no Jutsu, aneb jak se vyhnout všemu   31/5/2012, 22:17

Jo, je to ultimátní úhyb, kterým se kdokoliv dostane do bezpečí. Ale zas mi řekněte, jakou alternativou dokážu tohle?

0:25 - 0:32

Návrat nahoru Goto down
Netsuretsuna
Genin
Genin

Mise : 1 D, 4 C
Zaměření : Kenjutsu, Taijustsu, Kekkei Genkai
Ryu : 2000

PříspěvekPředmět: Re: Shunshin no Jutsu, aneb jak se vyhnout všemu   1/6/2012, 00:46

Já jsem pro to, rozhodně nezakazovat, ale nějak omezit. Jak, to je mi úplně jedno, ale nejlepší by bylo třeba jednou za 3 kola.
Návrat nahoru Goto down
Tamotsu

PříspěvekPředmět: Re: Shunshin no Jutsu, aneb jak se vyhnout všemu   1/6/2012, 01:11

Shichiro napsal:
Jo, je to ultimátní úhyb, kterým se kdokoliv dostane do bezpečí. Ale zas mi řekněte, jakou alternativou dokážu tohle?

0:25 - 0:32

no ale tam není shunshin tma je jen vysoká rychlost a chidori ...
Návrat nahoru Goto down
Shichiro
Nukenin
Nukenin

PříspěvekPředmět: Re: Shunshin no Jutsu, aneb jak se vyhnout všemu   1/6/2012, 02:14

Jo, já netvrdím, že to je Shunshin, aleptám se, jakým způsobem se můžu takhle problesknout?
Návrat nahoru Goto down
Tamotsu

PříspěvekPředmět: Re: Shunshin no Jutsu, aneb jak se vyhnout všemu   1/6/2012, 02:25

velká rychlost
Návrat nahoru Goto down
SnizekSnow

PříspěvekPředmět: Re: Shunshin no Jutsu, aneb jak se vyhnout všemu   1/6/2012, 02:48

Taky myslím, že je to rychlostí. Dle výrazu Leeho. Vlastně mi to přijde jako Lee bez těžítek na nohou.
Návrat nahoru Goto down
Shichiro
Nukenin
Nukenin

PříspěvekPředmět: Re: Shunshin no Jutsu, aneb jak se vyhnout všemu   1/6/2012, 04:02

Takže při AGI 5 je tohle už možný, jo? V tom případě mi řekněte, jak mi furt Kox může uhýbat, když je o 2 řády pomalejší?
Návrat nahoru Goto down
Tamotsu

PříspěvekPředmět: Re: Shunshin no Jutsu, aneb jak se vyhnout všemu   1/6/2012, 04:03

je to kox a má sharingan ten to nějak ovlivnuje ne?
Návrat nahoru Goto down
Shichiro
Nukenin
Nukenin

PříspěvekPředmět: Re: Shunshin no Jutsu, aneb jak se vyhnout všemu   1/6/2012, 19:06

xD Sharingan ovlivňuje všímavost (PER) ne rychlost (AGI). Viz Sasuke vs Lee - Sasuke říkal, že dokáže předvídat jeho pohyby, ale není dost rychlý na to, aby se vyhnul.
Návrat nahoru Goto down
Tamotsu

PříspěvekPředmět: Re: Shunshin no Jutsu, aneb jak se vyhnout všemu   1/6/2012, 19:20

Navíc ono jako tenhle číselný system je taky nehezký neb jak říkáš někdo kdo má agi o 2 řády nižší by musel prohrát jen proto že to nestíhá což nevím příde mi to jako hloupé,,,skoro mi to příde jako klasický bleach boj kdo má větší shunpo . PRostě se mi nelíbí když by měla jedna statistika určit jestli někdo vyhraje nebo nevyhraje boj.

Jako nevím proč ti kox pořád uhýbá ony jsou i jiné cesty a no možnost c) je že je to kox ...ale o té potom
Návrat nahoru Goto down
Shichiro
Nukenin
Nukenin

PříspěvekPředmět: Re: Shunshin no Jutsu, aneb jak se vyhnout všemu   1/6/2012, 20:07

A co vybalancovanější než tenhle systém bys vymyslel frajere? Víš, rychlost není jediný aspekt, i když pro souboj 1v1 je asi nejvíce rozhodující. Ninjové co nejsou tak rychlí, mají většinou jiné specializace a neangažují se v soubojích jeden na jednoho.
Návrat nahoru Goto down
Lala

Rank : Potulný shinobi - D
Zaměření : Taijutsu/Kenjutsu, kekkei genkai

PříspěvekPředmět: Re: Shunshin no Jutsu, aneb jak se vyhnout všemu   1/6/2012, 21:38

shunshin by som povolil len na cestovanie alebo pohyb mimo bojových situácii ^^
Návrat nahoru Goto down
Tamotsu

PříspěvekPředmět: Re: Shunshin no Jutsu, aneb jak se vyhnout všemu   1/6/2012, 23:35

hehe já ne ale zná mněkoho kdo už ho vymyslel. Rozhodně se tam moc nehraje na převahu o dvě čísla v jedné atributě ale tak nějak je to komplexnější ono i tady by to šlo jen si musíme uvědomit že to že má někdo o dvě čísla víc mu prostě nedává ultimátní možnost utočit jak se mu achce aniž by s tím mohl ten na druhé straně něco udělat.

Hysterio: jup třeba by znalost té techniky mohla zkrátit přesouvací čas ...
Návrat nahoru Goto down
Shichiro
Nukenin
Nukenin

PříspěvekPředmět: Re: Shunshin no Jutsu, aneb jak se vyhnout všemu   2/6/2012, 00:22

Což o ten přesouvací čas, těch 10 minut málokoho vytrhne. Ale spíš by se hodilo, kdyby to mohlo umožnit přeskakovat lokace.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Shunshin no Jutsu, aneb jak se vyhnout všemu   

Návrat nahoru Goto down

Shunshin no Jutsu, aneb jak se vyhnout všemu
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nertherium :: OOG :: Dotazy, stížnosti, oznámení-
Přejdi na: